جلوگیری از حذف و یا Deactive شدن اکانت اینستاگرام

متاسفانه هیچ راهی برای دوباره فعال سازی یک اکانت اینستاگرامی که قبلا حذف یا Deactive شده وجود نداره چون مسائل امنیتی شرکت اینستاگرام ، این اجازه رو به شما نمیده. با این وجود ، به هرحال راه هایی برای محافظت در برار Deactive شدن و راه هایی برای دوباره پس گرفتن اطلاعات Log-in وجود داره که می تونید با اون ها از پس این مشکلات بر بیاین.

✔ گام اول :

در جریان باشید که حذف یک اکانت دائمیه. طبق مسائل امنیتی و مجوزات رسمی سایت اینستاگرام، اکانتی که غیرفعال شده ، به صورت دائمی غیر فعال میشه. این موضوع در صورتی صحت داره که خودتون شخصا اکانت خودتون را حذف کنید ، کسی اکانت شما رو هک کنه و اون رو حذف کنه و یا خود اینستاگرام اکانت شما رو حذف کنه.
تا وقتی که شما بر خلاف قوانین و مقررات اینستاگرام عمل نکنید ، اکانت شما حذف و یا غیر فعال نخواهد شد. این به معنیست که شما نمیتونید از طرف خودتون از اینستاگرام تقاضا کنید که اکانتی رو حذف کنه و همین موضوع برای دیگران هم صحت داره.
وقتی که یک اکانت اینستاگرام حذف و یا غیر فعال بشه ، تمام عکس ها ، فیلم ها ، کامنت ها ، لایک ها و روابط دوستانه تون در شبکه در آن واحد و برای همیشه حذف میشه.
اگر اینستاگرام هیچ دلیلی برای Deactive کردن اکانت شما نداره و اگر شما هم به شخصه اکانت خود را از صفحه کاربری خودتون حذف نکرده باشید ، به احتمال زیاد شخصی به داخل اکانت شما وارد شده و اون رو حذف کرده باشه.
حتی تحت این شرایط هم اینستاگرام اکانت شما را دوباره فعال نمی کنده و شما باید یک اکانت جدید و قوی تر و با امنیت بالاتر بسازید.

✔ گام دوم :

اکانت جدیدی را با همون آدرس E-Mail قبلی بسازید. اگر اکانت شما حذف شده باشه می تونید اکانتی با همون آدرس ایمیل و یوزر نیم متفاوت بسازید.
به یاد داشته باشید که شما نمیتونید با همون یوزرنیم قبلی ثبت نام کنید و اکانت بسازید اگرچه می تونید با همون ایمیل ثبت نام کنید و با همون اکانت فیسبوک قبلی تون لینک بشید.
در جریان باشید که ثبت نام و ساختن اکانت با آدرس ایمیل قبلی ، عکس ها ، فیلم ها و اطلاعات قبلی شما رو بر نمیگردونن.

✔ گام سوم :

به کمک یک دستگاه دیگه Log-in کنید. اگر شما خودتون اکانتو حذف نکرده باشین و در کل مشکل خاصی وجود نداشته باشه که باعث حذف اکانت شما بشه و با این حال شما نتونین از دستگاه خودتون Log-in کنید ، ممکن است اکانت شما Deactive نشده باشه. در بعضی از مواقع آپدیت شدن نرم افزار نیز باعث به وجود آمدن مشکل Log-in می شود که در این صورت از خود سایت اینستاگرام امتحان کنید.

✔ گام چهارم :

احتمال مشکل Log-in را در نظر بگیرید. اگر شما اکانت خود را حذف نکردید و اینستاگرام هم هیچ دلیلی واسه Deactive کردنش نداره و با این حال شما نمیتونین Log-in کنید ، ممکن است که مشکل فقط در مورد یوزر نیم و یا پسورد باشه که شما اشتباه وارد میکنید. پس قبل از اینکه احتمال حذف اکانت خودتون رو در نظر بگیرید ، احتمال اشتباه خودتون رو تو فکر داشته باشین.

✔ گام پنجم :

پسورد خودتون رو با فیسبوک ریست کنید. اگر رمزتون رو فراموش کردید و یا مشکل لاگ این دارید ، میتونید پسوردتون رو از طریق اکانت فیسبوک تون ریست کنید ، در صورتی که دو اکانت با هم لینک باشند.
در صفحه لاگ این ، “Forgot Password” را انتخاب کنید و در ادامه گزینه “Reset Using Facebook” رو انتخاب کنید.

✔ گام ششم :

ریست کردن پسورد به کمک E-Mail. اگر اکانت شما به فیسبوک لینک نیست باید پسورد خودتون رو از طریق E-Mail ریست کنید.
در صفحه لاگ این ، “Forgot Password” را انتخاب کنید و در ادامه گزینه “Username or E-Mali” رو انتخاب کنید.

✔ گام هفتم :

اگرم ایمیل حاوی پسورد برای شما ارسال نشد ، اسپم های خود را چک کنید. اگر هیچکدام از این راه های کارساز نبود ، امکان داره که شما ایمیل خود را اشتباه تایپ کردید. متاسفانه ، اگر شما ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به خاطر نداشته باشید ، اینستاگرام به شما اجازه نخواهد داد که وارد اکانت خود شوید.

✔ گام هشتم :

اگر لینک کار نکرد ، دوباره امتحان کنید. اگر لینک ریست پسورد کار نکرد ، درخواست یک ایمیل ریست دیگر را بدهید. لینک های ریست نسبت به زمان حساس هستند پس این امکان وجود دارد که لینک اصلی ای که شما دریافت کردید ، تاریخش گذشته باشه.
همچنین باید مطمئن باشید که هنگام کپی و پیست کردن پسورد ، فاصله ی اضافی بین پسورد نباشد.

✔ گام نهم :

دنبال یوزرنیم گمشده بگردید ، اگر اینستاگرام یوزر نیم شما را در سیستم خود نمیبیند ، از طریق ایمیل خود به دنبال اکانت خود بگردید.
شما همچنین میتوانید یک URL از عکس های خود را پیدا کنید که قبلا در جای دیگر به اشتراک گذاشته بودید و به کمک اون یوزرنیم خودتون رو پیدا کنید.
به یاد داشته باشید که پیام “No Account Found” می تواند به این معنی باشد که اکانت شما حذف شده است ، خصوصا در مواقعی که مطمئنید که یوزرنیم خود را درست وارد کردید.

✔ گام دهم :

از عمل کردن بر خلاف مقررات اینستاگرام خودداری کنید. شما میتونید از Deactive شدن جلوگیری کنید ، اگر از پست کردن چیز هایی که خلاف مقررات شبکه س ، اجتناب کنید.
مقررات به این شرح است :
– پست کردن عکس ها و ویدیو هایی که خودتان آن ها را گرفتید. اگر عکسی را خودتون گرفتید و میتونید ادعا کنید که کپی رایت رو رعایت کردید و عکس کاملا به خود شما تعلق داره میتونید عکس رو پست کنید.
– از گذاشتن عکس ها و ویدیو های غیر اخلاقی خود داری کنید. عکس ها و اطلاعاتی که پست میشن باید متناسب با تمام سنین باشند.
– با احترام برخورد کنید. اگر با یک کاربر دیگر مشکل خاصی و یا مخالفتی دارید با اون مودب باشید و می تونین به کمک ویژگی بلاک ، از کشمکش هایی که در آینده ممکنه اتفاق بیوفته جلوگیری کنید.

✔ گام یازدهم :

از قانون “Terms of Service” سرپیچی نکنید.
این قانون عبارت است از :

– سن کاربر باید بالای ١٣ سال باشه
– کاربر نباید عکس های خشن ، غیر اخلاقی و غیرقانونی را پست کند
– کاربر نباید اکانت خود را بفروشد و یا آن را به کس دیگر انتقال دهد
– کاربر نباید از اطلاعات لاگ این خود برای دیگر اکانت ها استفاده کند
– کاربر باید تمام مسئولیت ها در قبال امنیت اکانت خود را بر عهده داشته باشد
– کاربر نباید ، به اذیت و آزار ، بی احترامی ، تهدید و تجاوز بپردازد
– کاربر نباید از اینستاگرام برای اهداف غیرمجاز استفاده کند
و غیره . . .

✔ گام دوازدهم :

از اطلاعات خود به دفعات بکآپ بگیرید. اگر نگران حذف شدن و یا Deactive شدن اکانت خودتون هستید باید به فکر پک آپ کرفتن عکس ها و ویدیو های خود بر روی کامپیوتر شخصی و یا نرم افزار های قابل اعتماد باشید.

به بالای صفحه بردن